Sieci i Serwery

Dostarczamy firmom i instytucjom kompleksowe usługi informatyczne związane z sieciami komputerowymi oraz serwerami.

Świadczymy doradztwo, oraz pomagamy kompleksowo zbudować od podstaw lub zmodyfikować do wymaganych standardów sieci i serwery w biurach, zakładach produkcyjnych, pomiędzy oddziałami zdalnymi firmy.
Posiadamy duże doświadczenie w budowie i utrzymaniu sieci przewodowych/bezprzewodowych/optycznych w oparciu o rozwiązania znanych producentów.

Posiadamy kadrę certyfikowanych specjalistów (MCITP, MCSA, MCT) z zakresu technologi MS Windows Server 2008 , MS Windows Server 2012, MS Exchange Server 2010.
Współpracujemy ściśle z certyfikowanymi programistami i developerami baz danych.

Większość zrealizowanych przez nas wdrożeń w oparciu o Windows Server to typowa platforma Active Directory, DNS, DHCP, FileServer, PrintServer.

Dla bardziej wymagających klientów realizowaliśmy również wdrożenia zdalnego autoryzowanego dostępu do danych firmowych VPN oraz zabezpieczenia danych firmowych poprzez mechanizm RMS, ale też np. bezpieczne WiFi na terenie zakładu/biura w oparciu o poświadczenia/certyfikaty z korporacyjnej AD.
Częstym scenariuszem jest również automatyzacja oraz optymalizacja zadań działów IT firm naszych klientów poprzez rozwiązania WSUS, WDS, czy SystemCenter.
Na życzenie klientów przeprowadzamy audyty bezpieczeństwa/legalności podczas których weryfikowana jest (lub często pisana od nowa!) polityka bezpieczeństwa firmy, plan odzyskiwania po awarii lub kontrola legalności zainstalowanego oprogramowania.

Najnowsze trendy świata IT to poza szeroko rozumianą dostępnością "z każdego miejsca" i ochroną danych firmowych również wirtualizacja.
Specjalizujemy się w technologiach wirtualizacji, począwszy od zdalnych terminali po wirtualizację infrastruktury w oparciu o produkty VMVare oraz Hyper-V.